Blog

budowa

Chcąc wybudować legalną przydomową oczyszczalnię ścieków, trzeba liczyć się z tym, że należy spełnić szereg przepisów, które zostały jasno określone w rozmaitych rozporządzeniach i ustawach. Na co zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że inwestycja będzie zgodna z obecnie obowiązującymi przepisami prawa? Jakie minimalne odległości należy zachować? O jakich formalnościach nie można zapomnieć?

oczyszczalnia ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków stanowi alternatywę dla tradycyjnego szamba ekologicznego bądź betonowego. Takie rozwiązanie jest wygodne, ekologiczne, a co najważniejsze bezpieczne. Przed zainwestowaniem w tego typu rozwiązanie koniecznie trzeba pozyskać wiedzę na temat tego przedsięwzięcia. Dowiedz się, jakie są jej zalety i koszt budowy, zanim podejmiesz decyzję.

Przydomowe szambo

 

„Ekoszambo” to potoczne określenie przydomowych oczyszczalni ekologicznych. Pod tą nazwą kryje się metoda bazująca na naturalnych procesach biologicznych. Eksploatacja takiej oczyszczalni jest wygodna i tania. W odróżnieniu od konwencjonalnego szamba, nieczystości nie muszą być wywożone pojazdem asenizacyjnym. Rozwiązanie nie powoduje dyskomfortu dla mieszkańców. Co jeszcze warto wiedzieć o tzw. ekoszambie? Dostarczamy najważniejszych informacji na temat rozwiązania.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

 

Oczyszczalnia ścieków to alternatywa dla tradycyjnego szamba. Rozwiązanie jest korzystne z wielu powodów. Przede wszystkim: nie szkodzi środowisku naturalnemu, a jednocześnie jest trwałe, tanie w eksploatacji. Co równie ważne, nie wymaga skomplikowanych czynności i nie jest dokuczliwe dla domowników. O szczegółach piszemy poniżej.

Przydomowe-oczyszczalnie-ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków - Blog